Duyuru


Göktaşı bloguna telefon numarası ve mail adresi bırakmak blogumuz tarafından uygun görülmemektedir. Göktaşı satın almak isteyen arkadaşlar goktaslari@yandex.com adresinden benimle iletişime geçebilirler.

Yoğun şekilde yorum bölümüne telefon no bırakılması nedeniyle yorumlar artik denetlenmeden yayınlanmayacak. Lütfen artık tel no veya mail içeren yorumlar bırakmayın. Ciddi göktaşı alıcıları mail ile bana ulaşabilir.

Duyuru

Elinde göktaşı olduğunu düşünen arkadaşlar lütfen göktaşlarının çeşitli açılardan resmini çekip, elinizde bulunan miktar ve telefon numaranız ile birlikte goktaslari@yandex.com adresine gönderin. İnceleyip size geri dönüş sağlanacaktır.

Reçine Kumaştan (Kıyafetten) Nasıl Çıkar?

Reçine Lekesi Nasıl Çıkar?

Çam reçinesi lekeleri çam ağaçlarına yaklaştığımız yada çamdan yapılmış bank gibi yapılara temas ettiğimiz zaman kıyafetlerimize bulaşan ve kolay çıkmayan lekelerdir. Reçine çok yapışkan bir madde olduğu için reçine lekesini çıkartmak çok kolay değildir. Ancak aşağıdaki uygulama ile çam reçinesini kumaştan çıkartmanız mümkündür.
- Çam reçinesi bulaşan kumaşı birkaç gün kuru bir ortamda bekletin.
-Reçine kuruyunca büyük parçalar varsa onları elinizle yada uygun bir araçla kumaşa zarar vermeden kazıyın.
-Sonra kumaşı ılık suya ıslatın. Üzerine bir miktar çamaşır deterjanı dökün ve ıslanmasını bekleyin.
-Reçine bulaşan bölümü el sabunu ile bir miktar ovalayın ama bunu yaparken kumaşın zarar görmemesi için dikkatli olun.
-Bu uygulamayı ara ara yapın. Sonuçta reçine lekesinin çıkmış olduğunu göreceksiniz. Yanlış bir uygulama yapmazsanız sizde doğru sonuca ulaşırsınız.

Hiç yorum yok: